Jak to działa

Zasada działania serwisu internetowego umożliwiającego wyszukiwanie części samochodowych PartMaster.pl jest bardzo prosta:

Wystarczy wypełnić na naszej stronie krótki formularz zapytania, podając w nim listę potrzebnych Ci części zamiennych, dane na temat Twojego samochodu i informacje kontaktowe.

Po wysłaniu formularza zapytanie natychmiast trafia do kilkudziesięciu sklepów części samochodowych i sprzedawców, którzy są zarejestrowani w naszym serwisie.

Sprzedawcy, którzy mają w sprzedaży potrzebną Ci część, skontaktują się z Tobą i zaproponują cenę oraz warunki dostawy. Musisz tylko wybrać sprzedawcę, który najbardziej Ci odpowiada!

Wysłanie zapytania o części zamienne przez PartMaster.pl nie jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia
na nie, a daje jedynie możliwość szybkiego znalezienia sprzedawcy, który ma najniższą cenę.

Często zadawane pytania


Co to jest kod serwisowy sprzedawcy?

Kod serwisowy to unikatowy sześciocyfrowy kod, który ma każdy sprzedawca zarejestrowany na naszej stronie internetowej. Po wpisaniu kodu serwisowego na stronie w zakładce "Sprawdź sprzedawcę" możesz sprawdzić dane kontaktowe sprzedawcy i upewnić się, że nie ma on negatywnych komentarzy na swój temat. Jeśli sprzedawca pod byle pretekstem odmawia podania kodu serwisowego, zalecamy rezygnację z usług tej firmy.


Jak szybko przyjdzie odpowiedź od sprzedawcy?

Najczęściej odpowiedzi sprzedawców części samochodowych przychodzą w ciągu kilku godzin, ale czasami może to potrwać 1-2 dni. Wszystko zależy od dnia tygodnia, w którym zostało wysłane zapytanie. Na przykład, jeśli wysłałeś zapytanie w weekend, to niektóre oferty mogą przyjść od razu, ale niektóre w dniu roboczym po weekendzie.


Czy można wysłać zapytanie w sprawie kilku części naraz?

Tak, można. W jednym zapytaniu można wymienić maksymalnie 5 różnych pozycji. Jeśli potrzebujesz więcej, możesz wysłać jeszcze jedno zapytanie.


Czy można złożyć zamówienie na części zamienne u Państwa?

Niestety nie. Serwis PartMaster.pl nie prowadzi sprzedaży części samochodowych. Jesteśmy tylko pośrednikami między kupującym a sprzedającym.


Czy bezpieczne jest składanie zamówień za pośrednictwem Państwa strony internetowej?

Bardzo rygorystyczne podchodzimy do procesu weryfikacji firm, które zarejestrowały się na naszej stronie jako sprzedawcy części samochodowych. Wśród firm działających przez naszą stronę istnieje wiele dobrze znanych w Polsce. Jednak nie możemy całkowicie wykluczyć możliwości niesumiennego zachowania handlowców, ponieważ nie kontrolujemy całego procesu sprzedaży części zamiennych. Dlatego zalecamy podczas składania zamówienia sprawdzać wszystkie informacje na temat sprzedawcy - nazwę firmy lub sklepu z częściami samochodowymi, dokładny adres, numery telefonów kontaktowych i e-mail, warunki dostawy i zwrotu towaru.


Chcę sprzedać swój samochód na części. Czy mogę zrobić to za pośrednictwem waszej strony?

Niestety nie. Zarejestrować się na naszej stronie jako sprzedawca może tylko firma lub prywatny przedsiębiorca prowadzący hurtową lub detaliczną sprzedaż części zamiennych.


Co to jest numer VIN? Gdzie można go znaleźć?

- numer VIN można znaleźć na przedniej części deski rozdzielczej samochodu.
- numer VIN może być umieszczony na wewnętrznej stronie przedniej ściany, tuż obok drzwi kierowcy w pobliżu zamku.